Ako na úspešný online handmade biznis?

<b>Ako na úspešný online handmade biznis?</b>

Ak ste narazili na tento článok, pravdepodobne rozmýšľate, ako vytvoriť úspešný online handmade biznis. Možno ste už spravili nejaký ten krôčik, ale stále hľadáte nejaké rady. V súčasnosti sa medzi ľuďmi, handmade výrobky stávajú vyhľadávanými.

Tiež je to veľmi dobrá voľba práce pre zručné a šikovné maminy, ktoré majú svoje hobby a trocha času a chcú si týmto spôsobom možno trochu privyrobiť.

Verím, že nasledujúce rady vás inšpirujú a odrazia minimálne o ďalší krok vpred 🙂

Vytvorte niečo, čo si chcú ľudia kúpiť

Je dôležité uvedomiť si, že ak sa rozhodnete rozbehnúť svoj handmade online biznis, musíte zmeniť svoje myslenie. Prečo? Z jednoduchého dôvodu. To čo ste doteraz robili pre seba a pre svoje potešenie ako hobby, sa transformuje na vašu prácu a s tým spojený predaj. Vaše hobby sa môže stať vašou prácou.

Dá sa vybudovať týmto spôsobom obchod, ktorý je výnosný?

Je to z časti ťažké, ale vždy si spomeňte, že to, čo robíte vás baví a práve preto to robíte.

Pracujte na svojom obchode každý deň a hlavne buďte trpezliví

Určite poznáte ten pocit, keď sa snažíte rozbehnúť svoj obchod a stále to nie je to, čo ste si predstavovali. Prechádzate ťažkým obdobím a všetko sa vám zdá byť zbytočné a pociťujete silnú demotiváciu.

Nezúfajte a nevzdávajte sa, pretože ak sa vám momentálne nedarí tak ako ste mali v pláne, neznamená to, že ste na zlej ceste.

Pamätajte si, že to nie je šprint, ale maratón. Žiaden obchod nevyrástol cez noc. Niekedy sa úspech dostaví až po rokoch – v každom prípade je to individuálne.

Buď priateľský, ale profesionál

Ak ste sa rozhodli rozbehnúť svoj handmade biznis, je dôležité vybudovať si so svojimi zákazníkmi priateľský a otvorený vzťah. Nesmieme však zabúdať na profesionalitu.

V tomto prípade sú zákazníci ľudia, ktorí radi nakupujú jedinečné veci a ešte radšej priamo od osoby, ktorá ich vyrobila. Je veľmi dôležité udržiavať komunikáciu so zákazníkmi na profesionálnej úrovni a zároveň byť priateľský.

Musíme počítať so všetkým, pretože každý človek je iný, z čoho vyplýva, že aj každý zákazník. Práve preto musíme svoju komunikáciu individuálne prispôsobovať.

Nech je náš zákazník akýkoľvek, pristupujeme k nemu s rešpektom.


Pekné fotky

Kľúčom k úspechu sú aj pekné fotky. Možno sa to ani nezdá, ale fotky sú dôležitá časť pri online obchode, ktorú netreba podceňovať.

Fotografia je prvá vec, ktorú zákazník vidí a od nej závisí veľká časť jeho rozhodovacieho procesu.

Je to aj z dôvodu, že pri online nákupe si zákazník náš produkt nemôže „poťažkať“ a obzrieť detailnejšie naživo a tak je odkázaný len na fotografiu.

O tom, ako mať pekné fotky produktov sa venujem v ďalšom článku. Prečítať si ho môžete ak kliknete sem.

Veriť v seba samého, svojej práci a byť otvorený zmenám

Ak si nebudeme veriť a nebudeme veriť ani tomu čo robíme, úspech sa nikdy nedostaví. Okrem toho, že našu prácu vykonávame celou dušou a s vášňou, musíme byť otvorení zmenám.

Ak stále iba pracujeme a ani po mesiacoch sa náš biznis neuberá tým správnym smerom, je potrebné uvažovať nad tým, či nie je potrebné niečo zmeniť. Môžete zmeniť čo robíte a spôsob ako to robíte, alebo zmeniť vaše cenové ponuky. Zmena je vždy individuálna.

Nezabúdajte, že zmena nikdy nie je zlá a ak je pre váš úspech dôležitá alebo nevyhnutná, nenechajte sa odradiť. Ak milujete čo robíte, ste otvorení zmenám.

Získajte zoznam adries

Email je najlepším a najefektívnejším spôsobom ako sa spojiť, alebo zostať v spojení s vašimi potenciálnymi alebo už existujúcimi zákazníkmi.

handmade business

Vo chvíli keď sa váš zákazník rozhodol zveriť vám svoju emailovú adresu, dal vám súhlas k priamemu kontaktovaniu, pretože vám verí a páči sa mu čo robíte. Toto sú najlepšie perspektívy na uskutočnenie predaja, pretože týchto ľudí už nemusíte presviedčať o tom čo robíte.

Nezabúdajte s nimi v emailoch komunikovať. Samozrejme všetko s dávkou rešpektu a pokory, a ponúknuť im nejakú pridanú hodnotu, pretože každého zákazníka (či už stáleho alebo potenciálneho) si vážite.

Bude to len odmena pre vás ak získate verných zákazníkov.

Cena za účelom dosiahnutia zisku

Nesnažte sa súťažiť v oblasti cien. Vytýčenie ceny za svoje výrobky, je jedným z najväčších problémov v oblasti handmade obchodu.

Väčšina z nás začína so svojim handmade tvorením v rámci svojho hobby. Práve z tohto dôvodu máme tendenciu svoju prácu podceňovať.

Zabúdame na hodnotu zručností, ktoré sú pre výrobu potrebné.

Tvorba ceny je zložitým a zároveň individuálnym procesom. Je na vás akú cenovú ponuku si nastavíte, pretože len vy najlepšie viete ohodnotiť prácu ktorú ste odviedli.

Pamätajte však, že vždy sa nájdu aj iní umelci/remeselníci, ktorí robia niečo podobné ako vy a možno za nižšiu cenu, ale to vôbec nevadí.

Vytvorte si vlastný blog/webstránku

Vo svojej oblasti ste profesionál, takže musíte ako profesionál vystupovať.

Keďže ste sa rozhodli predávať svoje handmade výrobky online, vaša online prezentácia musí byť profesionálna  a zároveň príjemná.

Email podpis, vizitky, či účty na sociálnych sieťach musia obsahovať odkaz na vašu webstránku/blog. Takáto malá zmena môže mať obrovský vplyv pre váš biznis a aj na celkovú mienku o vás u ľudí.

Ak to, čo robíte myslíte vážne, snažte sa mať svoje blogy či webstránky na vlastných doménach a hostingoch. A začnite blogovať. Nenechajte sa odradiť tým, že neviete o čom písať, dôležité je aby ste začali.

Blogovanie je najlepšou cestou ako k svojej handmade tvorbe porozprávate príbeh o vás a vašej práci.

Stále sa učiť

handmade business

Keď podnikáte, veríte si a veríte aj tomu čo robíte. Keby to tak nebolo, nezačali by ste.

Je to život meniaca cesta plná vzrušujúcich, vyčerpávajúcich a fascinujúcich udalostí. Dôležité je, aby ste sa neustále učili a experimentovali. Nebojte sa skúšať a prijímať nové skúsenosti.

Zapamätajte si, že v podnikaní:

  • sa dá robiť viac,
  • treba byť otvorený novým veciam a možnostiam,
  • dochádza k chybám, ktoré sa mali stať, pretože sú súčasťou nášho neustáleho učenia sa.

Vždy keď sa niečo naučíte, je to akoby ste spravili dva kroky vpred.

Musíte si veriť. Ak ste o svojom úspechu presvedčení, vaše šance sú vysoké.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.