Recept: Svieža tvarohová torta s čerstvým ovocím

<b>Recept: Svieža tvarohová torta s čerstvým ovocím</b>

Hľadáte recept na sviežu tortu s čerstvým ovocím? Táto svieža tvarohová torta s čerstvým ovocím vás určite očarí.

Pri príležitosti narodenín mojej mamy som rozmýšľala, akou tortou by som ju potešila. Nejak mi automaticky prischlo tvorenie tort rodinným príslušníkom k ich sviatku, takže som sa k tomu postavila zodpovedne a všetko som si vopred premyslela.

Požiadavky boli jasné – svieža ovocná torta. Keďže rada experimentujem, začala som na internete hľadať vhodné plnky a variácie, ktoré by spĺňali moje požiadavky a zároveň som rozmýšľala ako to všetko prispôsobiť mojim zručnostiam a možnostiam. Nakoniec som pospájala nasledujúci recept.

Recept: Svieža tvarohová torta s čerstvým ovocím

Prejdime k samotnému receptu. Upečieme si korpus, ale ak nestíhate, vďačne poslúži aj taký z obchodu. V takom prípade je dobré trochu ten kúpený korpus navlhčiť sirupom, ktorý rozriedime s trochou vody.

KORPUS:

5 bielkov vyšľaháme na sneh.

5 žĺtkov vymiešame s 5 polievkovými lyžicami polohrubej múky, 1 práškom do peciva a 5 lyžicami  práškového cukru. Na záver opatrne primiešame sneh.

Nalejeme do vymastenej formy a pečieme cca 15 min. na 180°C. Odporúčam sledovať cesto, pretože doba pečenia sa vzhľadom od typu a tvaru formy môže líšiť.

Upečený, vychladnutý korpus si rozkrájame podľa potreby na dva-tri pláty.

TVAROHOVÁ PLNKA:

2 Zlaté Klasy uvaríme s 500 ml mlieka, kryštálovým cukrom a vanilkovým cukrom (podľa chuti). Necháme vychladnúť.

250 g masla vyšľaháme s vanilkovým cukrom a kryštálovým cukrom (tiež podľa chuti). Potom pridáme 500 g tvarohu, citrónovú kôru a vychladnutý puding a dobre vyšľaháme.

Na spodný  korpus som najprv naniesla vrstvu džemu, potom krém a zakryla som to ďalším korpusom, aby nebol spodok veľmi mokrý a nerozpadával sa.

Tiež som ho natrela vrstvou džemu, potom krémom a pridala som aj ovocie – čučoriedky, maliny, ríbezle – a opäť som to zakryla korpusom, ktorý opäť potrieme džemom.

Na celú tortu som natrela zvyšný krém a boky som ozdobila opraženými mandľovými lupienkami. Nechala som to cez noc stuhnúť.

Vrch torty som poliala roztopenou čokoládou, na ktorú som naaranžovala prichystané čerstvé ovocie – jahody, hrozno, čučoriedky a maliny.1 thought on “Recept: Svieža tvarohová torta s čerstvým ovocím

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *