Maska Tarika a kapsule B-Skin, ajurvéda a krásna pleť bez akné

<b>Maska Tarika a kapsule B-Skin, ajurvéda a krásna pleť bez akné</b>

Zdravá a krásna pleť pomocou prírodnej tradície. Taká je ajurvéda – bylinná maska Tarika a kapsule B-Skin vyriešia problémy s pleťou. Ja som sa presvedčila na vlastnej koži, aká účinná je ajurvéda. Ak aj vás trápi vaša pleť a akné a volíte radšej prírodnú alternatívu, ktorou ajurvéda určite je, tak ste na správnom mieste a čítajte ďalej.

Tento článok som sa rozhodla napísať preto, že viem aké to je, keď sa pleť začne búriť a správa sa ako v časoch puberty a akné máte všade. Je to zúfalstvo, ktoré pociťujem nielen pri pohľade do zrkadla, ale aj v momente keď sa všetci okolo mňa začnú vypytovať – “To prečo máš také pupáky všade?”, “Prosím ťa rob s tým niečo, veď to máš aj na krku a pleciach, to je hrozné.”

Nech sa vaša pleť zhoršila z akéhokoľvek dôvodu, nezúfajte. Naozaj. Ja viem, ľahko sa to hovorí, ale viem o čom píšem a myslím, že mám pre vás účinné riešenie a vaša pleť bude opäť zdravá, krásnay bez akné a to pomocou prírody – ajurvéda je starovekou alternatívnou medicínou, ktorá využíva liečivú silu bylín predsa.

Ja som bola už naozaj zúfala a myslím, že som vtedy aj rezignovala. Na vyššie uvedené otázky a poznámky môjho okolia som sa naučila reagovať štýlom – “To je druhá puberta a čo?”.


Prečo ajurvéda, Tarika a B-Skin?


Jedného krásneho dňa som bola u môjho veľmi dobrého kamaráta v obchode a bol to páve on, ktorý mi strčil ajurvédske kapsule B-Skin a bylinnú masku Tarika do rúk so slovami, že toto mi určite pomôže. Nestihla som vlastne ani oponovať, jeho argumenty boli neprestrelné. Vlastne teraz ani neviem čím som chcela argumentovať proti medicíne s niekoľkotisícročnou tradíciou a ktorá sa opiera o liečivú silu bylín. Áno, presne taká úžasná je ajurvéda.

Naordinoval mi teda dávkovanie, upozornil ma, že sa mi na chvíľu môže pleť zhoršiť, ale že to je normálne keď sa pleť čistí. Povedala som si, že veď nemám čo stratiť, skúšala som už naozaj všeličo, takže celá šťastná som sa vrhla do uzdravujúcej ajurvédskej kúry.

www.bionatural.sk
www.bionatural.sk

Ajurvédske kapsule B-Skin


Ajurvédske kapsule B-Skin užívam 2 ráno a 2 večer. Netvrdím však, že dávkovanie má byť u každého rovnaké. Odporúča sa dávať 1-2 kapsule ráno a večer. Ja som teda poslúchla rady skúsenejšieho, takže nechajte si poradiť aj vy ak sa rozhodnete, že ich vyskúšate. Tehotným ženám sa odporúča užívanie týchto kapsúl prekonzultovať so svojim lekárom.

Povedzme si trochu o tejto zázračnej medicínke. Ide o bylinný prípravok vo forme kapsúl a názov B-Skin znamená Beautiful Skin, teda krásna pleť bez akné. Pôsobí proti tvorbe vrások, pleti prinavracia lesk a pružnosť a čo je veľmi dôležité, harmonizuje endokrinný systém, čistí krv a priaznivo vplýva na funkciu pečene.

maska tarika b-skin ajurvéda pleť akné
maska tarika b-skin ajurvéda pleť akné

Kapsule B-Skin sú zložené z ajurvédskych liečivých bylín, a to:


Santal červený – má protizápalové a dezinfekčné účinky
Manjista – je v a jurvéde charakteristickým čističom krvi, odstraňuje toxíny a udržiava pleť jasnú a zdravú
Kurkuma dlhá – má silné antioxidačné účinky a tým spomaľuje proces starnutia. Taktiež má antivirálne, antiseptické a protizápalové účinky, zlepšuje hojenie rán, priaznivo pôsobí na kolagénové vlákna v pokožke a tým spomaľuje proces starnutia. Kurkuma je zaujímavá aj tým, že podporuje vylučovanie ťažkých kovov z organizmu. Priaznivých účinkov ma nespočetné množstvo, zrejme jej v budúcnosti venujem samostatný článok
Tulsi (bazalka posvätná) – sa nazýva aj kráľovnou bylín a môžete si o nej prečítať v mojom minulom článku
Neem (zederach indický) – je v starostlivosti o pleť jednou z nenahraditeľných bylín a to vďaka detoxikačným, antiseptickým, protizápalovým a upokojujúcim účinkom. Pleť je po ňom rozžiarená a čistá
Guduchi – má taktiež protizápalové, antioxidačné a detoxikačné účinky a považuje sa za bylinu dlhovekosti. Regeneruje pečeň a obličky.

Ak rozmýšľate, kde kapsule B-Skin zoženiete, tak určite v rôznych kamenných obchodoch, ktorým je ajurvéda blízka, alebo kliknite na tento odkaz.


Maska Tarika


Keďže je ajurvéda založená na liečivých účinkoch bylín, aj maska Tarika je bylinnou zmesou a neobsahuje žiadne chemické látky. Tarika je prášok, ktorý zmiešame s vodou alebo mliekom a tým vznikne konzistencia masky, ktorú nanášame na postihnuté miesta. Nie je určená len na pleť na tvári, môžete si ju natrieť všade, kde sa vám objavili vyrážky a akné.

Ja som už po prvom použití masky Tarika videla zlepšenie, no po študovaní informácií na internete som sa dočítala, že výsledok sa objaví tak po 10 dňoch používania. Dokonca som sa dočítala, že je účinná aj pri odstraňovaní rôznych fľakov na koži – hnedých či červených. Áno? Ja mám dlhé roky väčší hnedý fľak na ramene, tak som neváhala ani sekundu a hneď som si Tarika masku natrela aj na toto miesto. A čo sa stalo? Ten fľak mi takmer celý zmizol. Naozaj. A toto bol pre mňa zlomový moment, kedy ma ajurvéda úplne presvedčila o svojej liečivej sile.Poviem vám, sama som prekvapená a nechcela som tomu veriť, ale všimol si to aj môj priateľ a sám sa čudoval. V tom momente ma zázračné účinky masky Tarika úplne presvedčili. Vlastne neviem prečo sa čudujem, veď nie je nad liečivú silu bylín a bylinky a celá ajurvéda tu boli už dávno pradávno a ľudia ich liečivé schopnosti využívali stovky roky.

Povedzme si ešte trochu o maske Tarika. V obchodoch sú dostupné dve balenia – jedno menšie a druhé väčšie. V návode píšu že 1/3 lyžičky zmiešame s vodou alebo mliekom a môžeme naniesť na pleť. Vodu či mlieko pridávame pomaly aby vznikla nie moc riedka, ani moc hustá hmota.

Po nanesení na čistú pleť, necháme pôsobiť približne 25 minút. Ja si nepomôžem, ale mne tá maska veľmi voní. Maska Tarika má sťahujúci účinok a počas pôsobenia môžete cítiť jemné štipkanie, ktoré je podľa mňa príjemné. Potom si ju len zmyte vodou a pleť ošetrite krémom. Môže sa vám zdať, že vaša pleť je mierne červená, nemusíte sa však ľakať, ono to do pár minút zmizne. Maska Tarika pôsobí hlboko do pokožky a okrem toho, že odstraňuje akné, pomáha aj pri odstraňovaní jazvičiek po akné a pleť čistí a vyživuje. Je vhodná pre všetky typy pleti.

maska tarika b-skin ajurvéda pleť akné
maska tarika b-skin ajurvéda pleť akné

Maska Tarika obsahuje:


Puškvorec obyčajný – urýchľuje hojenie rán, má dezinfekčné účinky
Amalaki (embilika lekárska) – sa v Indii považuje za posvätný strom a jej ovocie sa môže pýšiť pre vysoký obsah vitamínu C a antioxidantov. Má vysoké regeneračné účinky, predchádza odumieraniu buniek a spomaľuje starnutie.

Ďalej maska Tarika obsahuje: tis obyčajný, muškátový orech, šachor hľuznatý, vrcholiak myrobalanový, santalovník biely, curcuma aromatic, embelia ribes, berberis aristata.

Všetky tieto bylinky majú veľa liečivých účinkov a v maske Tarika sú hlavne vďaka svojim antiseptickým, protizápalovým, antibakteriálnym a upokojujúcim účinkom, čo je pri boji s akné veľmi dôležité.

A viete čo? Nestihol ubehnúť ani týždeň užívania ajurvédskych kapsúl B-Skin a masky Tarika a ja som už videla zlepšenie, čo je priam neuveriteľné. Samozrejme že mi vyrážky nezmizli úplne, ale radikálne sa zlepšili a každým dňom je moja pleť krajšia a zdravšia.

Ak vás môj článok povzbudil, som nesmierne šťastná, pretože viem aké to je, keď je človek už naozaj zúfalý. Kapsule B-Skin a maska Tarika sa odporúčajú užívať spolu, krásne sa spolu dopĺňajú, podľa môjho názoru tvoria nerozlučnú dvojku.


Na záver by som chcela ešte spomenúť →môj predošlý článok← v ktorom sa dočítate o bylinke, ktorá má neuveriteľné liečivé účinky a je vhodná aj na akné.

Aké sú vaše skúsenosti? Čo vám pomohlo na pleť a akné? Kľudne zdieľajte svoje skúsenosti, rada sa naučím niečo nové 😉
3 thoughts on “Maska Tarika a kapsule B-Skin, ajurvéda a krásna pleť bez akné

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.