Kumkumadi – magický krém a jeho zázračné liečivé účinky

<b>Kumkumadi – magický krém a jeho zázračné liečivé účinky</b>

Kumkumadi je staroveký ajurvédsky liek vo forme masti, ktorý má priam zázračné liečivé účinky. Je vhodný na akné, tmavé kruhy pod očami, pigmentové škvrny, jazvy, strie a poškodenia kože. Tento krém má vďaka svojim liečivým účinkom všestranné využitie a je určený iba na vonkajšie použitie. Sú v ňom obsiahnuté bylinky ktoré sú šetrné k pleti ako šafrán, santalové drevo a kurkuma.

Na tento krém som natrafila v  → tomto zaujímavom obchode ← (ak ho však majú vypredaný, kupujem ho aj  → v tomto obchode←). Už po prvom použití som bola prekvapená. Keďže som ochorela a mala som nádchu, nepríjemne sa to odrazilo na mojej pleti, ktorá bola podráždená a vysušená. Hneď po prvej aplikácií sa mi uľavilo a začervenanie skoro úplne zmizlo. Vtedy som sa presvedčila o zázračných liečivých účinkoch tohto, priam magického krému.

Prečo má Kumkumadi priam zázračné liečivé účinky?

Ako som spomínala vyššie, ide o ajurvédsku mastičku, ktorá je zaujímavá svojim zložením, vďaka ktorému má zázračné liečivé účinky. Kumkumadi obsahuje nasledovné bylinky:

Šafrán (Crocus sativus) pomáha redukovať tmavé pigmentové škvrny, tmavé kruhy pod očami, akné a vyrážky. Táto korenina sa dodnes radí k najdrahším.

kumkumadi zazracne liecive ucinky

Santalové drevo (Santalum album) má antimikrobiálne účinky. Ajurvéda odporúča využívať santalové drevo ako súčasť prírodnej starostlivosti o pleť, pretože lieči mnohé kožné ochorenia a upokojuje ich nepríjemné sprievodné prejavy. Táto magická bylina zabíja baktérie, upokojuje zapálenú pokožku. Pravidelné používanie santalového dreva udržiava našu pleť čistú a jasnú.

kumkumadi zazracne liecive ucinky

Kurkuma (Curcuma longa) vyživuje pleť a dodáva jej zdravý lesk a jas. Znižuje zápal kože a celkové začervenania na pleti, pretože kurkuma má upokojujúci účinok a zároveň bojuje proti vzniku kožných ochorení. Kukruma, zlato-žltý prášok, patrí medzi prírodné antibiotiká a tak aktívne bojuje proti akné. Pravidelné používanie kurkumy má veľmi priaznivý vplyv na strie a dodáva pleti prirodzený tón.

kumkumadi zazracne liecive ucinky

Liečivé účinky Kumkumadi

Akné a vyrážky

Táto mastička pomáha redukovať vyrážky a akné a môžeme ju aplikovať na celú tvár, alebo len na postihnuté miesto. Šafrán obsiahnutý v tejto masti, ktorý je známy pre svoje liečivé vlastnosti, lieči akné a rozžiaruje pleť. Šafrán akné lieči, kurkuma ničí baktérie a santalové drevo upokojuje podráždenú pleť.

Ak vás trápi akné a vyrážky, prečítajte si tiež tento → môj článok ← v ktorom sa venujem ďalším účinným ajurvédskym prípravkom, ktoré majú liečivé účinky na akné.

Jazvy, škvrny a strie

Kumkumadi redukuje jazvy, škvrny či tmavé kruhy pod očami. Strie sú trápením mnohých žien. Kumkumadi je užitočný najmä v tehotenstve. Pravidelným používaním minimalizujeme tvorbu strií.

Túto masť je najlepšie aplikovať na čistú pleť a cez noc nechať pôsobiť. Ráno znova pleť vyčistíme a výsledky sú viditeľné hneď.

Ak sa u vás vyskytujú alergie, odporúča sa najprv natrieť si trocha mastičky napríklad na zápästie, z dôvodu zisťovania možnej alergickej reakcie. Ak pociťujete pálenie, svrbenie alebo niečo podobné, kumkumadi nepoužívajte.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.