Dekupáž na kvetináč – návod

<b>Dekupáž na kvetináč – návod</b>

Servítková technika – dekupáž (decoupage), či servítkovanie, je jednou z obľúbených techník z oblasti handmade. Ja sama som si ju veľmi obľúbila, pretože je veľmi všestranná.

Jar sa nezadržateľne blíži, tak som pre vás pripravila krátke video „Ako na decoupage“, v ktorom vám ukážem ako si spraviť doma črepník, ktorý vám skrášli byt, terasu či balkón.

Ak už máte zakúpený črepník, ktorý by ste si chceli skrášliť, nebojte sa, s nasledujúcim videom to hravo zvládnete.

dekupaz, navod

Pri práci používam akrylové farby, ktoré nanášam minimálne v dvoch vrstvách, ale je to len na vás. čím viac vrstiev nanesiete, tým sýtejšia bude farba.

Po zaschnutí farby a zvolení motívu, môžeme pokračovať ďalej. Ja osobne používam disperzné lepidlo, ktoré zriedim s vodou a ním lepím motív na povrch. Ak už máme motív nalepený, necháme opäť schnúť.

Ako vidíte na videu, črepník som ešte dozdobila špagátom.

Nakoniec náš črepník zalakujeme, aby sa nám motív a farba nezošúchali. Lak je potrebné mať tiež zriedený s vodou, kvôli rozotieraniu. Dávam minimálne dve vrstvy, ale všetko závisí od použitého materiálu. Niekedy je vhodné, aby ste natreli dve vrstvy zriedeným lakom a nakoniec to pretriete ešte nezriedeným

Keďže ja budem mať črepník vonku, nalakovala som ho celý vrátanie čipky a špagátu, kvôli vonkajším vplyvom prostredia.

 

Páčil sa vám článok? 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *