Pár rád ako fotiť pekné fotky na svoj blog + VIDEO

<b>Pár rád ako fotiť pekné fotky na svoj blog + VIDEO</b>

Pekné fotky sú dôležitou súčasťou blogu alebo online obchodu. Kedže je to jediná možnosť ako zaujať čitateľa alebo potenciálneho zákazníka, mali by sme tejto oblasti venovať dostatočnú pozornosť. Ak do fotenia nechcete príliš investovať, prejdite si týchto pár rád a pekné fotky na svojom blogu budete mať už dnes.

Ako fotiť pekné fotky na blog?

 

Kvalita fotky sa neodvíja od ceny fotoaparátu

Zapamätajte si, že na to, aby ste mali pekné fotky na blogu, nemusíte mať ten najdrahší fotoaparát.

Úprimne povedané, dnes sa dajú pekné fotky spraviť aj mobilom. Takže nezúfajte ak rovno nemáte profesionálnu zrkadlovku.

Dôležitým faktorom pri fotení je svetlo a nastavenie fotoaparátu. Fotoaparáty nám uľahčia prácu zvolením si jedného z prednastavených režimov. Nebojte sa experimentovať aj s manuálnym zaostrovaním, ak váš fotoaparát disponuje takouto funkciou.

Správne nastavenie fotoaparátu + správne osvetlenie = vynikajúca fotografia.

 

Použite režim „Makro“

Tento režim je najlepšou voľbou pre fotenie menších predmetov a detailov, ktoré dobre vyniknú ak sú fotené zblízka. Tento režim je označený ako tulipán.

Experimentujte s rôznymi režimami a nastaveniami, aby ste zistili, čo je pre vás najlepšie. Tiež si vypnite blesk, pretože na fotkách vytvára nežiadúci odlesk a v konečnom dôsledku to nevyzerá dobre.

Jasné ale rozptýlené svetlo je pre fotenie najlepšou možnosťou. Vonkajšie svetlo je ideálne.

Prirodzené svetlo je najlepšia možnosť

Priame slnečné svetlo nie je vyhovujúce, no nepriame nám poskytne tie najlepšie možné výsledky.
Ak je vonku krásny slnečný deň, stačí si nájsť vhodné miesto a skvelé fotky vytvoríme jednoducho. K úplnej dokonalosti nám ešte pomôžu napríklad rôzne rekvizity, či podkladový materiál.

Používajte rekvizity

Vždy sa snažte byť kreatívni.

ako fotit pekne fotky na blog

Keby sme fotili napríklad handmade levanduľové mydlá, na fotke by nesmela chýbať aj ozajstná levanduľa, ktorá by fotku posunula na úplne inú úroveň.

Na priloženej ilustračnej fotke môžete vidieť, ako to spolu ladí.

Fantázii sa medze nekladú a preto je len na vás ako to celé naaranžujete, ide hlavne o to aby to pôsobilo esteticky.

Vytvorte zábery z viacerých uhlov

Zábery z rôznych uhlov pomôžu vášmu odberateľovi lepšie si predstaviť váš produkt. Nemal by chýbať ani záber na detail, ktorý je pre potenciálnych zákazníkov veľmi dôležitý.

Kľudne skombinujte viac svojich produktov naraz ak sa k sebe hodia a vytvorte tak originálne zábery. Pamätajte si, že stále musíte byt len kreatívni.

Použite editor na fotografie

Keď ste si pripravili fotky, je čas ich trochu upraviť aby získali perfektnejší a profesionálnejší vzhľad. Možno potrebujete odstrániť šum, nastaviť jas a kontrast, alebo pridať vlastný vodoznak.

Môj obľúbený editor, ktorý v poslednej dobe rada používam je Pixlr.  Tento editor je skvelý už len z toho dôvodu, že upravovaným fotkám nezmenšuje veľkosť, priam naopak, zvyšuje, čím nestrácame na kvalite fotky.

Ovládanie Pixlr je jednoduché a okrem základných funkcií ako Orezať, Autofix, Jas a Kontrast, ponúka rôzne efekty, nálepky a aj možnosť tvorby koláží.

Dávajte však pozor, aby ste to s úpravami neprehnali. Základom je, aby fotky pôsobili prirodzene a nie umelo.

Pekné fotky na blog pomocou domáceho ateliéru

Na záver prikladám video na vytvorenie domáceho malého ateliéru, ktoré ma zaujalo a možno zaujme a inšpiruje aj vás 🙂

 

Páčil sa vám tento článok?Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *